1. lapa no 3 123 PēdējāPēdējā
Rādīt rezultātus 1 līdz 10 no 28

Raksts: LV1 serveris - kopsavilkums!

Pievienošanās datums
    Oct 2008
    Ieraksti
    11

Pamata LV1 serveris - kopsavilkums!

Šajā topikā lūdzam izteikties, kā redzējāt serveri no sava skatu punkta. Parafins man palūdza to izdarīt no k&k redzējuma, te nu ir mūsu stāsts. Ceru ka neviens neņems ļaunā, stāstu kā viss izskatijās no mūsu puses...

....Reiz vienā krievu serverī satikās netīšām divi džeki, tagad pazīstami kā kalvins & kleins jeb bēdīgi slavenie mērgļi Tā nu abi sākām komunicēt un spēlēt šo trako spēlīti. Interesanti bija tas, ka krievos abi spēlējām pretējās pusēs, līdz ar to ik pa laikam viens otru izručijām, katrā ziņā vedām tādu interesantu cīņu, esot, pretējās frontēs. Kad tur jau serveris lidoja uz beigu fāzi, tad padzirdējām ka pie mums veras vaļā latviešu pirmais servaks. Nomaucām mazliet pirmajā LV testa serverī un tad izdomājām ka vajag uztaisīt sitēju brendu, ar līdzīgiem nikiem un visu pārējo. Tā nu iereģistrējāmies LV1 serverī. Galvenais mērķis – ķert offus un sist visu pārējo kas kustās un būt top sitējiem serverī

Kalvins (26 gadi) – S1 ir mans trešais serveris un pēdējais.
    Personīgie deferi : fomins (viens PC users ar mani), ser_mvp, Takhisis (pēdejos 3 menešus)

Kleins (26 gadi) – 2.5 gadu pieredze iekš travas.
    Personīgie deferi : Normo, baddys, KasparsM

Interesanti ka ar ser_mvp satikāmies dzīvē netīšām, izrādās ar vienu sporta veidu nodarbojamies
    Rusty arī palīdzēja ar defu, bet viņu reti traucējām.

Servera pirmais posms – farmings, cīņa par ietekmi.
    Jau no pirmajām dienām sākām aktīvi fermot visus kaimiņus, tai skaitā arī tagadējos sērga spēlētājus kurus nepazinām (jo vienotas alianses nebija). Katru vakaru nācās laist pa 50-70 uzbrukumiem uz visām pasaules malām, lai kaut cik varētu šajā serverī izsisties. Mums pat ar kleinu bija grūti fermas sadalīt, tad darījām tā, ka katrs iet savos laikos, viens pēc pāris stundām pēc tam, kad pirmais jau ir nostaigājis, lai resi tiek abiem. Tuvākie kas aktīvi pretojās bija rusty un ser_mvp, bet ar kad muskuļi jau bija paaudzēti un bija skaidrs, ka tāpat sadzīvot nespēsim, sarunājām ka spēlēsim vienā pusē, viņi sēž uz defa, mēs atkal attīrām apkārtni. Tāpat bija ar kleinu, kurš tur piespieda tuvējos būt par deferiem.

Pirmajā fāzē vērā ņemams bija tikai viens spēlētājs, visiem labi pazīstamais servervecis Ogijs, pie tam viņš no mums abiem atradās ļoti tuvu un sākumā arī nāca ciemos fermot, tiesa gan ne īpaši veiksmīgi. Ar viņu kopā spēlēt negribējām, bet viņa tuvējie kaimiņi jau bija sametušies vienā aliansē ar viņu pašu. Protams, par aliansi to nosaukt nevar, jo tur nebija nekāda kārtība. Tā kā Ogija alā bija daudz fermu, tad ņēmām priekšā visas pēc kārtas. Tā nu sākām tīrīt apkārtni no visiem kaitēkļiem, bet nu jau ar visu katošanu. Ļoti daudz delītojās, jo nervi vienkārši daudziem to neturēja. Daži tā arī pateica, ka labāk delītojas nekā visu nakti vaktē mūsu uzbrukumus. Tai pat laikā Ogijs sāka kūdīt daudzus pret mums, arī toreizējos SĒRGA spēlētājus, kur bija mums draudzīga alianse (draudzīga tāpēc ka man tur spēlēja pārītis zināmi spēlētāji) Protams, SERGA infu mums uzreiz nolēja un sapratām ka pret mums kaut kas briest. Skaidrs bija viens – ja Ogijs pie mums pats nenāks, citi viņam nesekos, tāpēc mūsu uzdevums bija rīkoties ātri – sist pirmajiem, lai līdz mums nekas pat neatnāktu. Tā teikt, labākā aizsardzība ir uzbrukums!

Tā nu tajā pašā naktī sagaidījām kad puika aizies gulēt un sākām savu operāciju. Es gāju uz Ogija GP, kur priekšā bija tikko atgriezies offs no pastaigas, un kleins uz lielāko pilsētu pēc pop, kur bija defs iekšā… Operācija bija veiksmīga, izgājām kā caur sviestu. YES! Gājām reidā, jo tomēr nezinājām kādi defa apjomi Ogijam ir pieejami. Tā nu sākām viņu jau fermot jo viņš uzreiz pēc offa pazaudēšanas aizgāja uz delītošanos, kas, protams, mums bija pārsteigums… gaidījām no viņa lielāku cīņu. Mums, protams, tas bija liels pluss, jo domāju ka lielākā daļa servera to ņēma vērā, kuri toreiz bija tie divi, kas izgrieza „serverveci”.
    Pārējie kas palika tika iznīcināti vai arī pievainojās kādām no aliansēm. Principā ar šo brīdi sāka veidoties kaut kādas sakarīgas alianses mūsu galā. Lacio sāka tur vervēt pārpalikušos Ogija cilvēkus. Zhipers atkal uztaisīja SERGAS aliansi, tikai toreiz viņa saucās savādāk.

Spēles otrais posms – Skaldi un valdi
    Bija izveidojusies tikko jaunas un lielas alianses BANDA, LV, VK un mūsu galā SERGA, Legions. Parejas nevaru pieminēt, jo tuvumā nekas cits liels nebija. Mēs ar kleinu bijām labi iekārtojušies, tuvumā mums bija deferi un tai pat laikā arī spiegi un jautrība varēja sākties.

Sērgā bijā pārsvarā deferi, tāpēc tuvējie deferi mums ļoti labi noderēja. Nodibinājām uzreiz labas attiecības ar olas no VK, jo labiem sabiedrotajiem jau nu nekādi. Super bija tas, ka daži no VK pārvācās uz centru, tuvu mums un varēja labi palīdzēt ar katošanu. Legions tajā laikā bija neitrāls, bet ar Lacio es sakarus uzturēju.(jāsaka ka ar viņu gan bija vienas problēmas, tās garastāvokļa un domu maiņas man ļoti nepatika, kleins vispār viņu sūtīja 5 mājas tālāk…) Tā kā Ogija un viņu pakalpiņu ēra bija beigusies, tad nācās meklēt jaunus pretiniekus kur sevi realizēt un vienīgie tuvumā bija BANDA, viņus arī izvēlējāmies par saviem upuriem visa servera garumā. Tā kā mums tuvumā bija maz offeri, tad mums nācās strādāt divtik, lai neļautu pretiniekam izvērsties.

Tā nu ar spiegiem iekš BANDA, mums viss nāca ļoti viegli, sagaidījām kad cilvēki iet gulēt un gājām graizīt offus ārā, redzējām kas kur notiek, respektīvi kontrolējām visu kas notiek. Tāpat infa mums bija pieejam par visam citam aliansēm, jo mums cilvēki gan Legionā, gan sērgā es pats ar fominu. LV mums toreiz nebija aktuāls, jo viņi bija patālu no mums, bet viņiem pietiekami jautrību sagādāja VK.

Tā nu kačājām savas hēras uz BANDU, gājām ar daudz spamiem, lai pie reizes ne tikai mūs nevarētu izskaitļot, bet mēs arī redzētu kas pretiniekiem sēž pilsētās. Domāju ļoti daudzi pamodās no rīta un ieraudzīja nepatīkamus logus, kas mums atkal sagādāja vislielāko prieku, bet nu ceru ka neņemiet ļaunā, jo tāda ir spēle

Lielie bandas bosi toreiz darbojās toreiz paši par sevi. Iesaistījām arī VK un Legionu toreiz, kas labprāt piebiedrojās. Toreiz, kad lielā bandas smadzenes Kro delītojās ar visiem saviem 4 akkiem un nāca nolieties, pievienojās vēl pārītis nācēju. Neatceros, pirms vai pēc, bet arī tomiks pie manis atnāca un ieskrēja GP defā, kur atstāja 70% offa. Vēl pāris reizes es viņu gaidīju, jo man bija nodefoti pilnīgi visi ciemi, tās bija jautras naksniņas Ar defu palīdzēja gan VK, gan Legions, gan sērga, gan mēs paši sev. Varbūt vērts ir arī pieminēt, ka mēs bijām ne tikai jūsu aliansē, bet arī jūsu čatā. Tie kuri vairāk izrunājās vai nelabi par mums izteicās, tos mēs vel dubultā pabakstījām… kalvītis un kleins

Kaut kādā spēles posmā, kad nu jau gāja par traku tā BANDAS caursišana, tomēr tur uzradās cilvēki, kas spēja savākt visus kopā. Pirmais pareizais lēmums bija sadalīt lielo baru pa spārniem, kur ļoti labs gājiens bija ka visus uzticamos iemeta BANDAQ. Uzreiz jāsaka, ka mēs ar kleinu kādu brīdi tikām arī tur klāt (bija tāds raimixxx, ja nemaldos), bet tas bija līdz brīdim kad nomainīja paroli akkam. Tur gan liels paldies laikam ir jāsaka Parafinam un tomikam, kas ar savām pūlēm spēja pacelt BANDU citā līmenī. Lielā masa protams nemainījās, bet vismaz pāris džeki kaut ko iemācījās. Spiegi vienā brīdī mums vairs nebija, jo izskaitļoja arī visus mūs gala deferus, kur sēž BANDA. Tā nu sākās mazliet grūtāka cīņa, jo vairs neredzējām tik labi onlainus, nācās čekot analizatorus un izmantot skautus. Savu sišanu turpinājām, ļoti labi šajā posmā sastrādājāmies ar olas un konanu no VK. Lai arī BANDA bija saņēmusies, savā galā nekādus uzbrukums vispār neredzējām. Jāsaka ka defa mums te arī bija daudz, jo ciemi bija tuvu, pašiem bija defs un deferi pa pilnam.

Pirmā nopietnais solis ko veica BANDAVA bija pamiera laikā iebūvētais ciems man blakām, kur es, protams, neko nevarēju izdarīt. Defs tik iekrauts toreiz iekšā tāds, ko mēs ar kleinu abi paņemtu, bet tad būtu pa 0, ko BANDA arī gribēja. Neko, nācās gaidīt kā GP offs lēnām būs pieņēmis izmērus, lai var aiziet to ciemu izskaldīt. Tā nu vienā dienā adatas ciems kļuva par manējo. Tas ciems arī nekādus kaitējumus apkārtējiem tā arī nenodarīja. Jāsaka paldies par ciemu, man viņš ļoti noderēja. Interesants bija arī fakts ka no tā ciema man mēģināja atņemt blakus ciemu ar senatoriem…

Plāns pēc idejas bija super, bet tā kā nebiju eksplozīvs (esam tikai agresīvi), tad ar galvu sienā iekšā neskrēju, bet + no mūsu puses par gājienu BANDAI protams ir, jo bija vismaz kaut kāda jautrība.
    Pēc tā gadījuma vēl daudzi no bandas tika apciemoti pa nakti, jo par to gājienu sāku vēl aktīvāk iet ciemos, bet pie mums tā arī neviens nenāca…
    Last edited by kalvins; 09-09-2009 at 11:13 PM.

Pievienošanās datums
    Oct 2008
    Ieraksti
    11

Pamata

Servera trešais posms – Ietekme nostiprināta, gatavošanās WW.
    Trešajā spēles posmā jau zinājām kas ir kas, aiz kādiem kontiem sēž kuri spēlētāji. Skaidrs bija arī tas ka tomiks ceļ dūri priekš ww, domāju ka ne iekš GP, jo vismaz es pats tā nebūtu darījis. Kleina lielais draugs bija Atoms (parafins), jo viņš bija mums tieši blakām. Jāsaka ka viņš arī bija gandrīz vienīgais spēlētājs, kas atļāvās pie mums naktī pastaigāt vai paspamot, vismaz kāds, kam nebija bail. Bija arī bariņš pašnāvnieki, kas nāca pārsvarā tad kad delītojās vai apnicis spēlēt bija

Mēs arī pirmās reizes uzrāvāmies ar saviem offiem, kleins uzskrēja virsū defam kaut kādā mazā akkā (ja nemaldos arī parafina kontrolētajā), bet es sāku pavirši staigāt, jo lielas kazarmas jau bija gatavas darboties, bet korpa lieka nebija. Tā nu es arī atstāju savu offu pie spēlētāja milumins. Ja nemaldos, toreiz pat nekur daudz uz citiem spēlētājiem vairs spams negāja un jau bandas čatā cilvēki gaidīja mani pienākam. Cik zinu, tad visus ciemus bijāt nodefojuši kopā ar LV. Nolējiens nr1, bet pat kaut kas vel pamanijās mājās atnākt.
    Ar šo brīdi sākās lielā offa būvēšana. Kleins palika GP, jo nebija visu pazaudējis, kaut gan otra pilsēta offa būvēšanai bija sagatavota un bija sabūvēti pat 10k axi un 3k zirgi.
    Kleins šajā posmā sāka palikt mazāk aktīvs un nodarbojās tikai ar offa audzēšanu, jo rakstīja vēl savu maģistru. Offu gan viņš bija sabūvējis godam, domāju ka bija viens no lielākajiem serverī kaut kādā brīdī. Pats ar lielajām kazarmām ātri tiku atpakaļ un pēc mēneša jau sāku staigāt apkārt. Šajā posmā tika izgriezti vēl pārītis lieli offi. Kleins izbradāja defu Atomam galvenē + crop lock bonusā. Tas pats notika vēlreiz pēc brīža, kad Atoma akku iekatojām pa abiem. Pats Atoms staigāja ar aptuveni 13k axi un 5k zirgi vai ko tādu. Spams, protams nāca pretī no viņa un notika tāds maziņš lokāls faights. Vienā naktī sanāca netīšām piecelties - skatos – jā, atkal nāk Atoms uz 3 ciemiem. No fomina paņēmu GP defu un iemaucu vienā pilsētā. Trāpīts.

Tā nu sākās vasara, travai vairs vispār laika nepaliek un motivācijas arī nav. Par ww skaidrība nav, tik zinām ka palīdzēsim vai nu VK vai SERGA. Offs jau staigājot sāk ēst 95k graudus, kas jau bija ļoti apgrūtinoši. Kleinam GP offs turējās uz -45 k graudi visu laiku. Sākām atkal staigāt, jo vajadzēja biki nolieties. Parastās pilsētas ar 30-40k axi un 10-15 k zirgu nebija jēga vairs sist, tāpēc gājām tikai sist pa GP, protams zem spama. Zinājām, ka drīz tuvojās ww celšana, bet savas dūres ww sišanai negatavojām, jo vispār domājām ka tik ilgi nenospēlēsim.

Sākās vasara vidus – atvaļinājumu laiks. Pie kompja abi bijām diezgan maz, principā lai tik nobarotu offu un palaistu jaunu būvēties. Nāca atvaļinājums un bija skaidrs, ka offu kleins viens pats manu nenobaros, jo jākonvertē resi uz graudiem ik pa 5h. Uzkraut tādu nastu pāriniekam nebūtu prāta darbs, tā nu sākām iet uz ļoti riskantiem mērķiem – BANDAQ vai BANDA topi. Offu vajadzēja arī mazliet noliet kleinam un man vispār vai vismaz pusi. Vakaros abi izdomājām kur iesim un kur spamosim un aidā….
    Vienu vakaru skatījos pēc analizatora, ka kristabs no BANDAQ ir bijis inaktīvs vienu dienu. Skaidrs bija ka tas akks turas rokās kādam no bandas lielajiem un defs tur būs 95%, ja viņš būs online. 5% iespējamība ka tur būtu kristabs offs ar visiem 30k zobeniem, 10k edujiem un visu pārējo. Rezultātu mēs visi zinām – offs viss apgulās un defs puse + vel mazliet sanāca mazliet labību iekatot. Todien es biju Vecāķos pludmalē un logu iečekoju tik no mobilā un vēl tagad atceros kā sievai teicu: „Nu vismaz būs normāls atvaļinājums ”. Jāsaka ka defs bija godam savākts un uzņēmāt cienīgi. Es varēju doties drošā atvaļinājumā uz vienu mēnesi, kurā paspēju gan apprecēties, gan pasauli apbraukāt

Pēc divām dienām sākās Natāru ienākšana serverī, bet nu tā kā baigi noskaņoti tos ww sist nebijām. Izskaitļojām, ka vēl vienu tādu pašu offu var paspēt uzcelt un pa ww uzsist. It īpaši izprovacēja teksti, ka daudzi domāja, ka esam netīšām uzrāvušies, tas radija motivāciju uzbliezt dūri no jauna un uzsist pa ww, jo daži teica, ka pat ieskrāpēt man ww nesanākšot. Kropa bija pāru parēm un visas kazarmas, staļļi un darbnīcas griezās 24/7 pusotru mēnesi. Kleins arī iedarbināja savu Darbnīcu 24/7 režīmā. Tā nu ww sitamo paspēju uzbliezt līdz tādam līmenim, kāds nu viņš bija. Kleins tajā laikā jau vispār bija labi sabliezis, ja nebūtu ņēmis priekš sērgas WW Building plan, tad offs būtu ap 55k axi un 20 k zirgi. Jāsaka, arī ka pāris k axi apsprāga badā

Servera ceturtais posms – WW celšana, sišana.
    Nu bija skaidrs kas ko ceļ un ar ko kopā. Legions vienojās ar BANDU/LV un to jau zināja viss serveris. Kas notika viņu alianses iekšienē, to lai labāk stāsta paši Legiona cilvēki, bet nu katram sava taktika.

Piedāvāju pats palīdzēt būvēt ww gan olas, gan jammy. Abi gan izvēlējās darīt to paši. Ar kleinu nolēmām ar defu supportēt jammy ww, tā kā mēs ar SĒRGU tomēr visu serveri spēlējām uz vienu roku. Arī bija skaidrs, ka mēs abi sitīsim pa BANDU, jo ar LV mums nebija nekādi rēķini kārtojami. Vienīgi beigu fāzē, kad viņi sāka vilkties uz šo galu, man mazliet uzsista asinis, jo neatnāca ne uz vienu no mūsu deferiem, bet nez kāpēc tik daudz tika Algai. Par to es pats personīgi viņai palūdzu izsūtīt MM par spamu uz kleopatru. Kleo piedod, tad bija mans pasūtījums
    Maiklz no VK tajā pašā laikā arī vērsās pie mums, jautāja par ko sitīsim utt. Izveidojām istabu skype kur bija savākušies daži mūsu konfederācijas offeri. Atnāca interesanta ziņa no Maiklz, ka Faz no Legiona ir gatavs sist pa BANDU kopā ar savu korišu. Mums tas likās izdevīgs deals, jo mums bija maz tarāni, tā kā nebijām baigi plānojuši to ww dauzīt. Tā nu visi rindiņā izstartējām un kaut ko nopostījām, pat īstenībā mazliet vairāk nekā es biju izsimulējis. Mums visiem arī bija skaidrs, ka mums offi ir krietni mazāk nekā pretiniekam un uzvarēt būs diezgan nereāli.

Cepuri nost bandas un LV priekšā, jo uzlikāt fokusu uz uzvaru serverī un tas jums tagad arī atmaksājās (vismaz runāju par tiem, kas audzējās ilgi un nekur nestaigāja). Varbūt servera laikā jums nebija interesanti kā mums, bet tagad variet savus darba augļus izbaudīt. Līdz ar to apsveicam LV BANDAVA ar uzvaru LV1 serverī!!!

Kopumā teiksim ar kleinu visiem Paldies, par to ka varējām uzspēlēt ar letiņiem pirmajā latviešu serverī. Savu mērķus izpildījām un esam gandarīti

Kā arī neņemiet neviens ļaunā, ja kaut kas skarbs tika sarunāts no mums servera laikā, kaut gan rupji nekad nebijām. Mūsu taktika bija agresīva, arī uz iegruzīšanu morāli un pēc tam vēl to tam piebalsojot ar darbiem. No mūsu konfederācijas puses liels paldies par sadarbību spēlētājiem – Alga, Ser_mvp, zhipers, olas, Maiklz un protams abiem ww cēlājiem jammy un capsx, kuri upurēja ļoti daudz laika būvējot piccu.

Par pretiniekiem runājot – paldies par actionu Atomam. Ceru, ka visi BANDAVIEŠI novērtē parafina, tomika ieguldītās pūles ww celšanā un alianses kopā savākšanā. Respekt arī tiem, kas iemācijās spēlēt servera laikā un arī būvējā armiju!
    Tas no manas puses būtu īsumā sakāms par šo "sim city" serveri. Tas viss ir normāli, tā kā daudzi travian spēlēja pirmo reizi. Mani vairs travu spēlējot nesastapsiet, jo metu šito slimību pie malas, bet kleinu variet satikt krievu serverī. Par to ar kādu niku – jautāt viņam privāti

Peace

k&k
    Last edited by kalvins; 09-09-2009 at 11:24 PM.

Pievienošanās datums
    Jun 2009
    Ieraksti
    105

Pamata

Labs raksts - bija patīkami lasīt. Man šis serveris sākās ar to,ka parasti tusiņos maniju,kā Maariic(topošais ally biedrs) visu laiku mēģina izrauties pie datora,lai ieietu travianā. Tā nu apstākļi sakrita,ka parādījās daudz brīvā laika un pats sāku spēlēt. Muusu čomi no reālās pasaules jau spēlēja SERGA ally sastāvā(MannerBoy un Chrys) tad nu saklausījies visādus brīnumus pats ar sāku spēlēt. Pilnas ausis man bija jau piestāstītas par to,ka ir tāda SERGA,kas karo ar BANDA. Tā bija dažos tusos priekš MannerBoy,Chrys,Maariic un manis tāda aktuāla tēma par ko uzsist klaču. Doma bija vienkārša,kā jau rūdītam online spēļu zvēram - jātaisa ally un laba ally. Vienīgi nebija man skaidra visa travian būtība,ka piereģistrējoties servera vidū+ nesanāks laikam uztaisīt ally,kas sasniegs ko vērā ņemamu,lai gan,ja būtu palicis uz s1,kas zin,varbūt būtu ko sacēlis līdz serv beigām un sācis čupoties ar kādu ally. Tad nu pavērās s3,kur varēju realizēt savas ambīcijas. Tikmēr Manners un Chrys stāstīja,kā endgame periodā kato šamos uz s1 Nedaudz paguvu pat padefoties no viena legiona pārstāvja(paldies SERGA par DEFF).

Vēl iesaku izveidot atsevišķu topicu - mīti un leģendas par k&k. Katrs spēlētājs k-ko zināja par viņiem pastāstīt un katrs stāstīja ko pavisam pretēju ))

Jebkurā gadījumā apsveicu uzvarētājus !

Pievienošanās datums
    Sep 2009
    Ieraksti
    15

Pamata

Liels sveiciens uzvaretajiem, un paldies par briniskigo rakstu

Pievienošanās datums
    Sep 2008
    Ieraksti
    102

Pamata

Raksts tiešām aizraujoš, apbrīnoju Tavu atmiņu (vai arī notikumi bija ieskicēti ) Lai nu kā apsveicu uzvarētājus ar uzvaru pirmajā Latvijas serverī, cīnījāties godam! Congratz Cheetah ar komandu, kas bija pirmie, kas pabeidza PB un Kalvins kas noslaktēja visvairāk kareivju.
    Last edited by Kurbads; 09-10-2009 at 02:58 AM.

Pievienošanās datums
    Aug 2009
    Ieraksti
    35

Pamata

Es gribēju palabot Spēles otrais posms – Skaldi un valdi sadalu

1. Bandas (bijušā XIII) bosi pirmsākumos sastāvēja no cilvēku bariņa kas viens otru pazina reālajā dzīvē – kolēģi paziņas. Mēs nekad nebijām šo spēli spēlējuši un bijām visi iesācēji. Daži bija testa serveri spēlējuši
    2. Ciemu, kuru nodibinājām jaunā gada pamiera laikā blakus k&k impērijai notika vēl manas vadīšanas laikā
    3. Bandu reorganizāciju inicializēju tieši es jo sapratu, ka savādāk no spiegiem netiksim vaļā. Tāpēc pēc jaunā gada sākam reorganizācijas. BANDAX bija tā vienība kur bijām tikai mēs, kas viens otru dzīvē pazinām. BANDAQ bija jau zemāka līmeņa grupiņa un par raimixxx jau apstāvēja aizdomas.
    4. Tieši es pieprasīju, ka Ser_MVP un Rusty jāmet laikā. Vēl atceros kā man k&k rakstīja, ka es nepareizi darot
    5. Janvāra beigās es un vēl daži cilvēki izlēmām pamest serveri. Tāpēc arī izskatījās ka man ir n-multi Bet patiesībā man bija divi acc KAMUK un Kro1! Pārējie bija citu spēlētāju, no kuriem daži tika izdzēsti un daži tika atstāti citu spēlētāju valdījumā.
    6. Tā nu piespiedu kārtā viss nonāca uz Tomika un Parafīna pleciem, kas vēl turējās! Malači noturējās līdz galam!

Un tagad turpinājums no manas puses
    7. Kādu aprīļa dienu sanāca man parunāties ar Kleopatru un Mx Road, kas mani pierunāja atgriezties spēlē. Tā nu es tiku pie Jurka acc. Vienu mēnesi pakaroju ar Boliku, ieguvu apkārtējo sakarus un saorganizēju visu četru Bolika ciemu atņemšanu.
    8. Maija sākumā Jurku atdevu citam un paņēmu Vercengetorik acc! Tā nu ar to es nospēlēju serveri līdz galam!
    9. Gan jau Vercengetorik darbības kopš maija atcerās gan Stargate, gan Olas, gan Konans (izmantojot Arbuza katas), gan Purcis un pārējie!
    Peace!
    Last edited by kro1; 09-10-2009 at 09:05 PM.

Pievienošanās datums
    Aug 2009
    Ieraksti
    35

Pamata

Par pašu Travian kā tādu es varu teikt vienu: Ļoti laikietilpīga spēlē, kas prasa no spēlētājiem ļoti lielu nenormētu online laiku, ja vēlies būt viens no tiek kas tiešām spēlē.
    Ļoti daudz lietas var vienkārši izskaitļot/izdomāt, ja seko visam rūpīgi līdzi, piefiksē visas armiju kustības, kas kur uzbruka, cikos, kur nolējās utt. Tas viss kopumā palīdz analizēt situāciju un novērtēt konkrētas pretinieka darbības un arī savu rīcības plānu. Bez spiegiem vispār esi kā bez rokām Zinot travinan spēles tehniku, algoritmus var paveikt visādus brīnumdarbus Asina loģisko domāšanu.

Ļoti apbēdina tas, ka spēles ražotāji piespiež lietot interfeisu kas ir atpalicis no pašas spēles iespējam. Sākumā jau ir ok, bet kad iestājas spēles otrā daļa un kad jāpārvalda 20 un vairāk ciemi, jāsūta daudz feiku, tirgus noslogots nežēlīgi, daudzos ciemos ir mīnusi tad bez palīglīdzekļiem esi kā bez rokām. Lai kā spēles veidotāji nevēlās redzēt Beoynd tad, manuprāt, bez šī rīka vai kā līdzīga vienkārši ir jānošaujas lai varētu paspēlēt normāli Protams var paspēlēt bez papildus programmām, bet tad ir jāpatērē vēl krietni vairāk laika un uzmanības spēlei, kā arī zūd atsevišķos gadījumos reakcijas laiks.

Paveicas tām aliansēm, jeb spēlētāju grupiņām, kurās spēlē kāds programmētājs Tad var šādus tādus palīglīdzekļus paši izveidot. LV, piemēram, par to jāpateicas vienam spēlētājam par tooli, kas palīdz izskaitļot feiku gūzmā īsto attack no viena spēlētāja
    Kopumā , ja neesi bezdarbnieks vai apsargs, kas garlaicības mākts sēž internetā, tad spēlē sāk traucēt reālai dzīvei, jo viss sliktais vienmēr spēles gaitā notiek tad kad neesi online

Vārdu sakot ļoti prasīga spēle pret laika patēriņu kas jāpavada konkrētajā spēlē. Un tas ir galvenais faktors, kas ļoti bieži traucē.

Pievienošanās datums
    Aug 2009
    Ieraksti
    69

Pamata

Nu serveris bija tīri tā neko, daudz itāļu spēcīgu bija ar ko sākumā bija pagrūti...
    Ja nemaldos tad Kurbads bija vienā ally ar K&K, bet laikam kurbadu banda iznesa (īsti neatceros) ..
    Vispār kautko līdzīgu ar varētu uzdzejot, bet nebūtu tik daudz .

Pievienošanās datums
    Sep 2008
    Ieraksti
    9

Smile Atskats uz LV1

Pastāstīšu īsumā, kā man - tomikam - gāja šī gada laikā.

Sākums
    Par Travian spēli neko nezināju līdz galda spēļu Katanas ieceļotāji forumā kāds cilvēks bija iemetis linku, ka ir sākusies tāda spēle. No sākuma likās, ka te ir kautkas līdzīgs katanai, jo ir labības, māla, koka, dzelzs lauciņi. Bet patiesībā tā nebija.

Izvēlējos gallu, balstoties uz aprakstu. Neņēmu ģermāni, jo nebiju "pieredzējis un agresīvs" spēlētājs, savukārt romieti ieteicu savai draudzenei. Nebija arī neviens paziņa, kas spēlētu šo spēli.
    Tā nu piereģistrējos ar tomiks, izrādās tas bija 3-4 dienas pēc servera atvēršanās. Sāku lasīt internetā pieejamo informāciju, kaut kādus guide un, daļēji balstoties uz tiem, aktīvi būvējos. Jau ar pirmajām falangām reidoju kaimiņus; kā guide mācīja, tiku agri pie TT, reidošana paātrinājās, situ ģermāņus. Sameklēju sev 15c. Bija izvēle starp blakus lauciņā esošu 100% vai padsmit lauciņu attālumā esošu 125-nieku. Alianses gudrie džeki ieteica otro variantu.

Tā kā spēle ir diezgan vienkārši izrēķināma (nav nekur random, ir tikai cilvēka faktors), tad tas piesaistīja. Savus mazos ciemiņus tutināju, cik labi vien varēdams, drīz vien biju gana labi izsities savā apkaimē, visus ne-alianses kaimiņus centos mocīt un statistikā biju viens no top galliem, neskatoties uz to, ka pirmos 2-3 spēles mēnešus nebiju nopircis ne grama zelta.
    Alianses mainīja nosaukumus, apvienojās un beigās mana alainse pievienojās tai aliansei, kurā bija mana draudzene. Es biju viens no aktīvākajiem, prasīju dažādus jautājumus par spēli "pieredzējušajiem džekiem". Diezgan daudz jau pats varēju saprast, izrēķināt vai iegūt no internetā pieejamajiem materiāliem. Ar laiku ieguvu zināmu alianses vadības uzticību.
    Akīvi piedalījos arī toreizējo alianšu XIII un Chm apvienošanās procesā - nosaukuma ideja Bandava (BANDA) ir manis izdomāta.
    Reiz uzņēmos arī kāda alianses spēlētāja pieskatīšanu -/+ teritorijā, kad viņu defoja pret ChirkinsJX, kuram tajā laikā ievērojama armija. ChirkinsJX, diemžēl, neatnāca. Vēlāk izdevās nokatot ChirkinsJX tikko nodibinātu ciemu - tas toreiz bija man liels saniegums. Tā pat arī aktīvi pieskatīju toreizējo mega projektu "Ruukjiitis LJERGA".

Gada sākumā spēli pie malas meta liela daļa BANDA vadības, es nevarēju izlemt, ko darīt, aizsūtīju offu uz kalvina GP, kur caursitu defu un kautko pat iekatoju. Kalvins mani feikojis bija diezgan daudz, bet tā arī visa servera laikā ne reizi pa īstam neatnāca.
    Ar ofa pārpalikumu, nebaidoties to pavisam noliet, veiksmīgi taisīju crop-lockus līdz beigās nolējos pavisam pret kādu Legions GP.
    Tā nu atlikušie BANDAX spēlētāji, kuri izlēma turpināt spēli, pārgāja uz BANDAQ, bet es neizlēmīgais joprojām paliku iekš BANDAX. Tā nu laikam ritot, lēnā garā sāku iesaistīties šur un tur pie alianses vadīšanas.

Pret Legions
    Atoma konta sākotnējais īpašnieks janvāra beigās bija pametis spēli, kalvins bija apsitis offu un atņēmis ciemu. Es uzņēmos pieskatīt, līdz atradīs jaunu saimnieku kontam. Tā arī neatradām jaunu saimnieku kontam. Atoms palika uz maniem pleciem. Tā kā Atoms nebija mans konts, tad ar vieglu roku spēlēju ar to - mācījos agresīvu spēli ar ģermāni. Tajā laikā apkārtni jau bija pārņēmuši Legions spēlētāji, tāpēc bija pret ko spēlēt. Plus vēl kalvins un kleins reizēm piestaigāja.
    Spēle ar Atoms bija interesanta, pretstatā tomiks kontam, kurā diendienā svinēju svētkus, būvēju jaunus ciemus, GP labības laukus un armiju.

Sākas aktīvs kariņš ar Legions. Sākumā ar tuvējiem spēlētājiem, kad tie izdzēsās vai pameta spēli, tad jau ar vien tālākiem. Herbertam no -VK(c)- Atoma apkaimē bija konts AngelsDevils (tajā laikā C-UNITY aliansē), kuru Atoms jau bija gatavs katot nost. Tad nu sarunāju, ka uzliks Atomu par sitteri un ļaus spiegot iekš C-UNITY. Jēga no tā C-UNITY gan nebija nekāda. Pēc kāda laika AngelsDevils tika izmests no C-UNITY man nezināmu iemeslu dēļ, pats herberts arī arvien retāk tur iegriezās. Pēc kāda laika AngelsDevils'u uzrunāja Legions, kuri pat pieņēma aliansē. To tik vien man vajadzēja, jo nebija spiegu iekš Legions.

Sākās spiegošanas ēra iekš Legions ar terorizēšanu no Atoms un parafins puses pa naktīm. Bija ļoti interesanti sēdēt iekš Legions čata, lasīt visus izteicienus par Atoms, parafins, kad pa naktīm tika apsistsi kārtējie Legions offi. Lacio strādāja godam un izskaitļoja, ka AngelsDevils varētu būt spiegs, tāpēc izmeta. Bet kā AngelsDevils biju uzstājīgs un turpināju saraksti ar Lacio - tā kā tiešu pierādījumu nebija un vainu neatzinu, tad Lacio paņēma atpakaļ. Vēl otru reizi ar AngelsDevils tiku izmests un paņemts atpakaļ iekš Legions. Tanī reizē par mani vārdiņu aizlika Musette - lojāla Legions spēlētāja, kuru šad tad pieskatīju un ar ko biju sačatojis skypā.

Tā nu ar laiku nebija palikuši vairs daudz Legions ciemu -/- teritorijā, kuri nebija katapultēti. Visi tuvākie offi arī bija apdauzīti. Atoma varonis bija TOP2 (priekšā bija tikai kalvins). Neapšaubāmi parafins deva otru pusi ieguldījumam, ka Legions tika apturēts -/- teritorijā un atspiests atpakaļ.

AngelsDevils trešo reizi tika izmests no Legions. Tuvojās endgeims un sākās nerakstītais NL ar Legions. Legions tuvējie džeki jutās baigi krutie un sāka mēģināt fermot AngelsDevils (kurš bija bez alianses tajā brīdī). Tad arī normāli sarunāju ar Lacio (jau atklājot, kas un kā ir bijis), ka AngelsDevils tiek uzņemts atkal atpakaļ iekš Legions.

Pret k&k
    Tie gan bija riktīgi Bandavas teoririzētāji. Gandrīz katru vakaru nācās sēdēt līdz 01:30 augšā un sagaidīt, kad šamie palaidīs savus uzbrukumus. Un tad tikai zīlēt, kur vākt defu, kur izskatās pēc feikiem. Labums no viņiem bija tāds, ka bandavieši redzēja, ka ir jēga ražot defu, kas arī bija labi saražots. Ja laikda MM un laiks pietika, tad varēja pat vairākus ciemus reizē pieklājīgi nodefot. Kad noķērām kalvinu vai kleinu, tad tie vienmēr bija lieli svētki, un pēc tam bija pelnīta atpūta vairāku nedēļu/mēnešu garumā.

Par pēdējo kalvina noķeršanu pie kristabs bija tā, ka pats kristabs pēc pusnakts pamanīja uzbrukumus un par to atrakstīja. Līdz tam mēs bijām apjautuši, uz cik daudziem citiem mēŗkiem bija palaisti uzbrukumi. Sākumā bija doma defot kukainiits GP, bet izpētot uzbrukumus pie kristabs nolēmām defot kristabs GP, jo bija tāda neraksturīga shēma: kleins ar ramiem iet pirmais, kalvins pēc stundas ar katām 3 viļņos. Tajā brīdī par 95% likās, ka kleins būs īstais, bet labi vien bija, ka noturējām to defu vēl stundiņu ilgāk un skaisti sagaidījām kalvinu.

Sākumā, kad pārņēmu Atomu, tad kleins pāris reizes piestaigāja uz Atoms GP, uzduroties uz tomika 5000 falangām katrā reizē. Tajā laikā tomikam bija liels defs - 30k falangas. Tad vairākus mēnešus pie Atoma nāca tikai feiki no k&k. Tuvojoties endgame, sāka parādīties īstie uzbrukumi arī pa Atoms. Tajā brīdī Atoms sevi bija izsmēlis, Legions bija atsists, un īpaši tur vairs neiespringu uz kādu ciemu defošanu. Labi vien bija, ka k&k sita pa Atomu nevis kristabiem vai citur, kur audzējās ww hammeri. Tāds arī bija Atoma mērķis - maksimāli kaitināt pretiniekus (Legions, k&k, arī -VK- un SERGA) un vilkt uz sevi uzbrukumus.
    Tā arī tālāk -/- koordinātās par Atomu un parafinu neviens no pretiniekiem netika iekarošanas un ciemu būvēšanas ziņā, kas bija ļoti svarīgi, lai noturētu Bandavas teritoriju un spēlētājus.

Endgame
    Par endgame tika aktīvi domāts un darīts diezgan vēlu - maijā, jūnijā (bet tagad saprotu, ka citas alianses domāja vēl vēlāk). Bija zināms, ka tomiks, kristabs, spy2 audzēs katu hammeru, kukainiits ramu hammeru. Par pārējiem nebija nekādu ziņu. Izsūtījām izglītojošās MM ar īsu ieskatu par WW būvēšanu, par to, ka jābūvē deff ar 20lvl bruņām, ka vajadzēs tirgus laukumus/posteņus, lai sūtītu labību. Vienu no mūsu MM pat Alga ar savu vārdu apakšā izsūtīja pa SERGA (fui! ). Veicu arī aptauju par Bandavas armijām. Ar cerīgākajiem spēlētājiem runāju individuāli, iesakot būvēt hammerus arvien lielākus, katapultas daudz vairāk, jo pārsvarā cilvēki nebūvē katapultas vairāk par 200. Visu laiku nācās atrunāt hammeru būvētājus no armiju izmantošanas kaut kur citur, lai nebūtu lieks risks, ka kāds hammers varētu tikt pazaudēts. No šodienas raugoties un salīdzinot ar citu alianšu situācijām, tas viss tomēr bijis ļoti labi un devis labu rezultātu kopumā.

WW būvēšanu uzņēmos, jo nebija vairs tādu cilvēku, kuriem to varētu uzticēt, kuri varētu tik daudz ziedot ww labā. Tika ņemts vērā arī interneta pieslēguma stabilitātes faktors un backup interneta savienojuma iespējas. Bija doma ņemt kādu romieti, bet kopumā romieši bija diezgan vāji Bandavā. Viennozīmīgi dominēja galli - tas ir redzams arī pēc hammeriem un ww defa sastāva.

Negribu nevienu baidīt, sakot, ka nevienam nenovēlu būt par ww ciema turētāju, bet tas tiktiešām prasa ļoti daudz laika un enerģijas, ja vien neesi pilnīgs po*ujists vai arī nelieto botus. Krīzes ietekmē kļuvu par bezdarbnieku, kas ļāva daudz vairāk laika veltīt travianam. Paldies ģimenei, kas to pacieta!

Pie tā WW būvēšanas un labības piegādēm klāt vēl bija jāplāno, kad un kā izmantot hammerus (ne tikai Bandavas, bet arī visi LV hammeri un daži no INFERNO), lai kopējais efekts būtu maksimāls un hammeru pietiktu vienlīdz uz visiem četriem pretinieku WW. Protams, tie visi darbi bija uz pusēm ar parafinu. Bet arī divatā tas viss bija tik un tā ļoti grūti. Otrreiz uz ko tādu mani vairs neviens nepierunās.

Visiem bandaviešiem jau tika izsūtīts, bet arī citi interesenti un nākošie WW būvētāji var droši iepazīties ar manis nopublicētajiem materiāliem par Bandavas WW būvēšanu - http://sites.google.com/site/bandaww/.

Paldies parafinam, visiem bandaviešiem, sabiedrotajiem no LV, kā arī pretiniekiem!

Ja ir kādi jautājumi, komentāri, droši rakstiet ingame, uz skype vai šeit forumā PM.
    Last edited by tomiks; 09-11-2009 at 05:15 PM.

Pievienošanās datums
    Sep 2008
    Dzīvesvieta
    Rīga
    Ieraksti
    108

Pamata

Teiksim, tā, visnotaļ interesants raksts. Man kā nevisai lielajam Lv1 serverī, bija interesanti palasīt, kas tur īsti bija starp Bandām un Jums K&K. Ak, jā, prieks, ka LV uzvarēja serveri, lai arī pie LV pavadīju tikai neilgo endgame periodu, neesmu sastapis saliedētāku komandu un labāku vadību, kāda bija LV.

Rakstīšanas Noteikumi

• Jūs nevarat veidot jaunus rakstus
  • Jūs nevarat rakstīt atbildes
  • Jūs nevarat pievienot pielikumus
  • Jūs nevarat labot Jūs ierakstus
  •